fizjoterapia rehabilitacja neurologiczna Warszawa mazowieckie

Turnusy rehabilitacyjne w wakacje dla dzieci

Brak ocen

Turnus to intensywna neurorehabilitacja łącząca różne metody w celu poprawy stanu funkcjonalnego dziecka. Podejście całościowe do dziecka i dostosowanie indywidualnie metod usprawniania pomaga w precyzowaniu celów terapii.

Turnusy przeznaczone dla dzieci z chorobami neurologicznymi, zaburzeniami rozwoju ruchowego, chorobami genetycznymi. Jest to uzupełnienie regularnej terapii dziecka.

Terapie:

- terapia funkcjonalna NDT-BOBATH

- terapia samodzielności

- terapia ręki

- terapia SI

- terapia manualna

Turnus to szczegolny czas na sprecyzowanie celów terapii. Nasi terapeuci w sposób zindywidualizowany pomagają doprecyzować cel, który dla danego Pacjenta jest osiągalny.


Czynności jakie każdy z nas robi codziennie 2 podtypy:

1. Basic Activity Daily Living

- ubieranie/rozbieranie

- jedzenie

- mycie

- korzystanie z toalety


2. Additional Activity Daily Living

- transfery - samodzielne osiągnięcie możliwie najwyższej pozycji

- robienie zakupów

- czas wolny - gry i zabawy

- robienie posiłków

- umiejetności dotyczące kontaktów z przyjaciółmi


Na terapii wybieramy 1 cel i krok po kroku dostosowujemy otoczenie, uczymy sposobów wykonywania czynności i osiągamy cel. Oczywiście musi być on realny i osiągalny dlatego tak ważna jest współpraca rodzica i dziecka z terapeutą.

Terapia NDT-Bobath

Terapia NDT-Bobath


To terapia zaliczająca się do metod neurorehabilitacji, w której całościowe podejście do rozwoju małego człowieka jest podstawą. W uzupełnieniu o pełne zrozumienie potrzeb dziecka, potrzeby komunikacji, naturalnej potrzeby zabawy daje pożądane efekty. Terapeuci pomogą dobrać sprzęt ortopedyczny potrzebny do codziennego funkcjonowania. Należy pamiętać, że dziecko jest równym partnerem podczas całych ćwiczeń i szacunek do jego emocji to to na co zwracamy baczna uwagę. NDT - Bobath sprawdza się w terapiach wzmożonego bądź obniżonego napięcia mięśniowego, w chorobach neurologicznych, opóźnieniu rozwoju ruchowego.

Czytaj więcej: Terapia NDT-Bobath

Integracja Sensoryczna


Terapia ręki


Na terapii ręki prowadzona jest terapia nastawiona na poprawę funkcjonowania motoryki małej (pisanie, rysowanie) poprzez wzmacnianie obręczy barkowej i poprawę napięcia mięśniowego. Dodatkowo dostarczanie bodźców sensorycznych pomaga w lepszym osiąganiu efektów. Terapia ręki jest uzupełnieniem terapii NDT – BobathSI


Integrację Sensoryczną w NeuroActive prowadzą fizjoterapeuci. Oznacza to, że oprócz stymulacji poszczególnych zmysłów w celu ich integracji baczną uwagę zwracamy na postawę ciała, odpowiednie napięcie mięśniowe oraz dołączenie motoryki małej jako niezbędnego elementu harmonijnego rozwoju dziecka. W NeuroActive Integracja Sensoryczna jest często uzupełnieniem innych terapii. Wykonujemy również diagnozy terapeutyczne


795371720

Pokaż adres

https://m.facebook.com/centrumneuroactive/

Międzyborska   10,   04-041   Warszawa (Praga-Południe),   mazowieckie

Brak ocen
Dodanie nowej opini wymaga zalogowania
reklama
Wyświetleń dzisiaj - 1   suma wyświetleń - 441